Etapy współpracy

Krok po kroku - dom w pół roku

 

1. Spotkanie

Chętnie spotkamy się, by poznać Twoje oczekiwania względem nas i planowanej budowy. Będziemy mogli omówić zakres prac, warunki współpracy i postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

Zazwyczaj pierwszy raz spotykamy się w naszym biurze w Tarnowskich Górach lub na którejś z naszych budów.

2. Wybór projektu i wycena

Jeśli będziesz mieć na to ochotę, omówimy wspólnie mocne i słabe strony projektu, który zamierzasz wybudować. Przygotujemy również kompletną wycenę budowy Twojego domu.

3. Ustalenie zakresu współpracy i jasnych warunków

Budowy domu możemy podjąć się w dwóch standardach. Pierwszy to Stan Surowy Otwarty – SSO. W skrócie obejmuje wykonanie fundamentów, murów, stropu i dachu – czyli konstrukcji budynku. Stan Deweloperski to kompleksowa realizacja inwestycji. Po konstrukcji budynku wstawimy okna, drzwi wejściowe, bramę garażową, wykonamy instalacje wewnętrzne oraz tynki i wylewki.

Na koniec docieplimy elewację.

Podstawowy zakres robót otrzymasz wraz z wyceną. Natomiast na tym etapie współpracy doprecyzujemy, co i w jaki sposób ma być zrobione. Będziesz miał okazję dopytać o koszt dodatkowych prac np. brukowania albo bardziej ozdobnego wykończenia elewacji.

Wskażemy jakich prac nie wykonujemy, byś zawczasu mógł znaleźć właściwego fachowca.

Sprecyzujemy też warunki naszej współpracy. Określimy zasady postępowania w przypadku opóźnień, uzgodnimy sposoby odbioru zakończonych etapów i wprowadzania zmian do wcześniejszych ustaleń. Zaprezentujemy wzór umowy na budowę domu.

4. Pomoc w formalnościach urzędowych

Temat formalności urzędowych znamy dość szczegółowo.

Nie jest to wcale takie straszne! Załatwienie formalności wymaga po prostu cierpliwości i pozytywnego podejścia.

Możemy również zastąpić Cię w załatwianiu wszelkich formalności związanych z pozwoleniem na budowę, podłączeniem budynku do mediów itp.

Postaramy się pomóc Ci w ustaleniu właściwej kolejności załatwiania papierków. Podpowiemy, gdzie można się spodziewać kolejek i dłuższego czasu oczekiwania na odpowiedź. W razie wątpliwości służymy radą i kilkoma sprawdzonymi adresami.

5. Opracowanie harmonogramu prac i podpisanie umowy

Kiedy ostatecznie dostaniemy zielone światło ze strony urzędu, przygotujemy konkretny harmonogram prac budowlanych i wpłat. Jest on potrzebny nie tylko dla naszej współpracy, ale również wymagany przy formalnościach związanych z kredytem hipotecznym.

Podpiszemy umowę zgodnie z przekazanym Ci wcześniej wzorem, z uwzględnieniem uzgodnionych rozszerzeń i poprawek.

6. Odebranie kolejnych etapów budowy zgodnie z harmonogramem

Każdy etap budowy zostanie przez Ciebie odebrany i zatwierdzony protokołem technicznego odbioru. Jeżeli będziesz miał jakieś uwagi do jakości wykonanych prac, uzgodnimy czas i sposób wykonania poprawek. Cały czas nad jakością i poprawnością wykonywanych robót czuwa również Kierownik Budowy.

7. Zakończenie prac – czas na przeprowadzkę do nowego domu!

Kiedy wiążąca nas umowa obejmuje Stan Deweloperski, niewiele pozostaje do zrobienia, by móc wprowadzić się do nowego domu. Często też praca płytkarza nie koliduje z wykonywanymi przez nas ostatnimi robotami zewnętrznymi. Trzeba jeszcze umyć okna i powiesić firanki, ale ta chwila jest tuż tuż… Warto było czekać!

8. Rozpoczęcie budowy

Dłuugo wyczekiwany moment…!

W końcu możemy wbijać pierwszą łopatę.

Nie zapomnij uwiecznić tej chwili, to początek czegoś niezwykłego.

 

Zacznij od początku: spotkaj się z nami  i porozmawiaj!

 

Scroll to Top